Fundacja w duchu ks. Piotra

Fundacja "Żyć Zgodnie" z Kwidzyna chce kontynuować pracę śp. ks. Piotra Świtajskiego.

Sierpień to dla Fundacji „Żyć Zgodnie” z Kwidzyna czas wytężonej pracy. Chcą wtedy dotrzeć z przekazem życia w trzeźwości do jak największej liczby osób. Będą to robić także w kwidzyńskich kościołach i okolicznych parafiach.

Tegoroczny sierpień upłynie także w nieco innej atmosferze. 16. dnia tego miesiąca minie bowiem pół roku od śmierci ks. Piotra Świtajskiego, założyciela fundacji. – Nie ukrywamy, że bardzo nam go dziś brakuje, ale też każdy z nas zdaje sobie doskonale sprawę, że gdyby nie to, jakim człowiekiem był ks. Piotr, dziś nie byłoby nas tutaj i nie kontynuowalibyśmy tego, co on zaczął – mówi Andrzej Anuszkiewicz, prezes fundacji.

Kwidzyńska fundacja wspiera osoby, które szukają pomocy z uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków, fundacja niesie pomoc także rodzinom takich osób, podpowiada, w jaki sposób rozpocząć leczenie ich bliskich. Pomaga zapobiegać wykluczeniu społecznemu i zawodowemu osób uzależnionych i współuzależnionych. Członkowie fundacji realizują także liczne programy z profilaktyki uzależnień, prowadzą działalność naukową i edukacyjną.

– Chcemy jednak działać zgodnie z myślą ks. Piotra, który nie tylko pomagał ludziom w trzeźwieniu, ale jednocześnie chciał ich prowadzić do Boga – podkreśla A. Anuszkiewicz.


Ciąg dalszy w "Gościu Elbląskim" na 8 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..