Przenieśmy się do dawnych wieków wraz ze świętym Bartłomiejem.
Jarmark św. Bartłomieja wraca do Pasłęka po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się 22 sierpnia. Jak podkreślają organizatorzy, pasłęckie wydarzenie łączy regionalny jarmark z rozrywkami, warsztatami i prezentacjami inspirowanymi historią. Wszystko to w zielonej scenerii starego miasta.
W tym roku organizatorzy zapraszają przez cały dzień na jarmark produktów regionalnych, gdzie znajdą się stoiska z lokalnymi wypiekami i inną żywnością oraz rękodziełem i sztuką ludową. Punktem centralnym obchodów będzie uroczysta Msza św. odpustowa w kościele św. Bartłomieja o godz. 11. Tuż po Eucharystii ulicami starego miasta przejdzie historyczny korowód, podczas którego będzie można podziwiać przebranych w stroje z epoki głównych aktorów tego dnia.
A przygotują oni dla odwiedzających tego dnia Pasłęk szereg atrakcji, jak warsztaty tańca dawnego, piknik historyczny w obozowisku rycerskim, warsztaty z rękodzieła, gry i zabawy dla dzieci i rodzin oraz nauka szermierki. To wszystko będzie odbywać się na placu przy pasłęckim zamku. Tam również będzie można uczestniczyć w prezentacji historycznej, degustacji zupy serowej oraz spotkaniu z ptakami drapieżnymi. Aby jeszcze lepiej poczuć klimat jarmarku, samemu również można przebrać się za postać sprzed wieków. Odbędzie się bowiem konkurs na najlepsze przebranie historyczne. Tuż przy bramie młyńskiej można będzie obejrzeć inscenizację oblężenia miasta.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się