Święto Chleba już wkrótce

Tegoroczne obchody Święta Chleba w Elblągu połączone będą z 500. urodzinami Piekarczyka.

W tym roku elbląskie Święto Chleba odbędzie się już po raz piętnasty. Organizatorzy zapraszają do wspólnego świętowania 27-29 sierpnia na Starym Mieście w Elblągu.

Tegoroczne obchody będą połączona także z 500-leciem Piekarczyka, czyli postaci-symbolu miasta. W związku z tym zaplanowano m.in. wystawę prac plastycznych inspirowanych tą legendą, które wykonano w zagranicznych miastach partnerskich Elbląga.

Na Święto Chleba wróci też lubiany przez seniorów Kierunek Zdrowie. Wśród wielu zaplanowanych atrakcji na pewno zainteresowaniem cieszyć będą się koncerty muzyczne. W Elblągu wystąpią: Sarsa, Piersi oraz oczywiście Marek Piekarczyk.

Wyjątkową atrakcją Święta Chleba będzie Biennale Form Przestrzennych przygotowane przez Nadleśnictwo Elbląg. Artyści będą w 5-metrowych kłodach rzeźbić postacie związane z Elblągiem, jedną z nich będzie legendarna postać Piekarczyka.

W ramach tej imprezy planowane są także wydarzenia sportowe - będą to sobotnie widowiskowe wyścigi smoczych łodzi, gdzie można zgłaszać załogi do 18 osób oraz zawody aquathlon na CRW Dolinka, niezwykle popularne, w których ostatnio rywalizowało ok. 200 osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..