Nowy Numer 16/2024 Archiwum

XXIX EPP. Św. Faustyna marzyła o pielgrzymowaniu

Pielgrzymi Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmówili w sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

W święto Przemienienia Pańskiego pielgrzymi Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej obiadowy postój spędzili w Świnicach Warckich – rodzinnej miejscowości św. Faustyny Kowalskiej.

– Wasza pielgrzymka wpisuje się w sposób przedziwny również w to pragnienie, które nosiła w swym sercu siostra Faustyna, jako młoda dziewczyna. Marzyła o tym, że pójdzie w świat z pielgrzymami. Wiele razy zastanawialiśmy się z naszymi siostrami, co to znaczy „pójść w świat z pielgrzymami”? Kiedyś dla ludzi wierzących pielgrzym był synonimem człowieka świętego - tzn. dążącego do świętości - człowieka, któremu zależy na tym, aby być świętym, to znaczy przebóstwionym, przepełnionym Chrystusem. I to pragnienie wy - drodzy - realizujecie. Budujecie tę świętość - powiedział ks. Janusz Kowalski, proboszcz parafii św. Kazimierza w Świnicach Warckich.

W sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny Kowalskiej pątnicy odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jej słowami modlą się każdego dnia na szlaku w intencji powołań do Wyższego Seminarium Duchownego diecezji elbląskiej.

Również w środę i czwartek pielgrzymi z poszczególnych grup mogli wysłuchać konferencji ks. Karola Wagi o powołaniu. Wszystkich zachęcił do modlitwy o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, a młodszych - szczególnie młodzież szkolną - do modlitwy o właściwe rozpoznanie swojego życiowego powołania.


Jesienna rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego odbywać się będzie od 7 do 15 września. Procedura jest prosta – rozmowa w seminarium i rekrutacja internetowa na Wydziale Teologii UWM. Jak informują moderatorzy elbląskiego WSD, rozmowa może się odbyć także we wcześniejszym terminie.

Kontakt: ks. Marek Karczewski, rektor - tel. 607 160 857, e-mail: marek.karczewski@uwm.edu.pl; ks. Karol Waga, prefekt studiów - tel. 663 464 982, e-mail: karolwaga87@wp.pl.

Można także umówić się na rozmowę na temat rozeznania powołania z jednym z ojców duchownych seminarium: o. Marcin - tel. 664 493 821; o. Krzysztof - tel. 606 758 273.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy