Nocne czuwanie w Morągu

W parafii św. Józefa w Morągu odbyło się czuwanie modlitewne o błogosławieństwo dla Polski.

W nocy z 6 na 7 sierpnia w parafii św. Józefa w Morągu odbyło się czuwanie modlitewne pn . "Noc walki o błogosławieństwo dla Polski".

Morąscy wierni swoje czuwanie rozpoczęli Apelem Jasnogórskim o godz. 21, a zakończyli Mszą Świętą sprawowaną tuż po północy. Eucharystię poprzedziło siedmiokrotne okrążenie kościoła z Najświętszym Sakramentem w całkowitej ciszy z lampionami, jako symboliczne okrążenie granic Polski, na wzór okrążenia
Jerycha.

- Chcemy, aby to nasze czuwanie było czuwaniem ludzi radosnych. To w żadnym wypadku nie jest czuwanie ludzi, którzy stracili nadzieję - mówił ks. Sławomir Milde, prowadzący nabożeństwo - Stajemy tu z wewnętrzną radością, że Pan Bóg był, jest i będzie z nami. Z radością, że troszczy się o nas i troszczy się o naszą Ojczyznę - podkreślał.

Dlatego też jak podkreślał kapłan spotkanie, na którym wierni modlą się o dobro swojego kraju musi być spotkaniem pełnym nadziei. - Bo Pan Jezus jest Bogiem Nadziei. My nie możemy być żałobnikami bo przecież wiemy, że nastąpiło Zmartwychwstanie Pana Jezusa, Zesłanie Ducha Świętego i to wszystko co wydarzyło się w historii zbawienia, więc chcemy mocno radować się z tego czasu - podkreślał.

Wierni z Morąga w tej nocy łączyli się duchowo ze wszystkimi innymi kościołami gdzie odbywały się podobne czuwania, a w szczególności z Bazyliką Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej gdzie miały miejsce centralne obchody "Nocy walki o błogosławieństwo dla Polski".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..