Nowy Staw. Śmierć księdza w pożarze

W pożarze plebanii parafii św. Mateusza Apostoła w Nowym Stawie zginął przebywający w jej wnętrzu ksiądz.

Pożar w przykościelnym budynku wybuchł ok. 4.50. Na miejsce skierowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Malbork oraz jednostek OSP z powiatu malborskiego - Miłoradz, Nowy Staw, Lipinka, Stogi i Lichnowy. Strażacy ugasili poddasze objęte pożarem, ale ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał na niższe kondygnacje głównej części plebanii oraz na jej boczny budynek.

Nic nie stało się ks. Jerzemu Pawelczykowi, proboszczowi parafii św. Mateusza Apostoła. Niestety, gdy strażacy mogli już wejść do środka i przeszukać budynek, znaleźli ciało mężczyzny. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi o księdza Jerzego Piątkowskiego, który nie zdołał uciec przed ogniem. Ks. Jerzy posługiwał w nowostawskiej parafii od 2010 roku. Ze względu na stan ciała strażacy nie podejmowali akcji reanimacyjnej.

Jak poinformowała miejscowa straż pożarna, także straty materialne, które poczynił żywioł, są ogromne.

Nowy Staw. Śmierć księdza w pożarze   Nowy Staw, 10.08.2021 r. pożar plebanii ks. Arkadiusz Dekański Nowy Staw. Śmierć księdza w pożarze   Nowy Staw, 10.08.2021 r. pożar plebanii ks. Arkadiusz Dekański
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..