Już wkrótce 7. żuławska pielgrzymka piesza

Jak co roku w pierwszych dniach września wyruszy Żuławska Piesza Pielgrzymka od Ujścia Wisły do Gietrzwałdu.

Już 1 września z Mikoszewa wyruszą pielgrzymi w kierunku sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie. Podejmą się tego trudu już po raz siódmy.

Aby dotrzeć do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, pielgrzymi pokonają w sumie ponad 132 km w ciągu pięciu dni. Z Mikoszewa przejdą na pierwszy nocleg do Kępek, następnie przez Pasłęk, Morąg i Rentyny dotrą do Gietrzwałdu. 5 września wezmą tam udział we Mszy św. odpustowej z święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Jak mówią organizatorzy, pielgrzymka żuławska powstała z myślą o tych pielgrzymach, którzy poznali radość pieszego pielgrzymowania, np. podczas wędrówek na Jasną Górę, a obecnie - z różnorodnych powodów - nie są w stanie sobie pozwolić na ponad dwutygodniową wyprawę.

Wędrówkę pielgrzymi rozpoczną 1 września po Mszy św. o godz. 7 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mikoszewie. Zapisy na pielgrzymkę trwają do ostatniej chwili. W poprzednich latach zdarzało się więc często tak, że do wyruszających pątników chętne osoby dołączały nawet w poranek wyjścia.

Dla wszystkich pragnących dołączyć do pielgrzymów podajemy kontakt do ks. kierownika Marka Witkowskiego: e-mail - mikoszewiak@wp.pl lub tel. 532 372 703.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..