Apel biskupa elbląskiego

Niedziela 5 września obchodzona będzie jako dzień solidarności z Afgańczykami.

Pełna treść apelu biskupa elbląskiego na dzień solidarności z Afgańczykami:

W świecie jest wiele miejsc, gdzie współcześnie toczy się wojna, trwają rozruchy lub wydarzyły się katastrofy, a także wzrasta głód. Do takich miejsc należy Afganistan, kraj w Azji. Obecnie władzę przejmują w nim plemiona talibów, wojowników związanych z radykalnym islamem. W związku z tym wielu mieszkańców Afganistanu podjęło decyzję o ucieczce ze swego kraju, z obawy przed prześladowaniem i utratą życia. Uchodzą oni nie tylko do Europy, ale też do innych krajów Azji, m.in. do Pakistanu. Niepewny jest również los chrześcijan w Afganistanie. Są oni poważnie zagrożeni.

Dlatego też w najbliższą niedzielę tj. 5 września 2021 Kościół rzymskokatolicki w Polsce organizuje Dzień solidarności z Afgańczykami. Wyrazi się to w naszej modlitwie w intencji osób zagrożonych i cierpiących oraz zbiórce funduszy. Caritas Polska rozpoczyna interwencję humanitarną dla uchodźców z Afganistanu w Pakistanie. Natomiast Caritas diecezjalne rozpoczną programy wsparcia dla uchodźców przebywającym już w naszym kraju.

W związku z powyższym proszę, aby w niedzielę 5 września 2021 przeprowadzić w parafiach diecezji elbląskiej zbiórkę ofiar do puszek. Zebrane ofiary należy wpłacić na konto Caritas Diecezji Elbląskiej (PKO SA 77 1240 2265 1111 0010 7446 3553 II O/Elbląg), z dopiskiem „Afganistan”.

Wspomaganie, na ile to możliwe, uchodźców, migrantów oraz prześladowanych należy do zadań Kościoła i poszczególnych chrześcijan w każdej epoce i czasie.

+Jacek Jezierski - biskup elbląski
Elbląg, dn. 28 sierpnia 2021

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..