Nowy numer 15/2024 Archiwum

Konkurs poświęcony kard. Wyszyńskiemu

Parafia św. Wojciecha w Elblągu zachęca do udział w konkursie na plakat dotyczący kard. Stefana Wyszyńskiego.

Parafia św. Wojciecha w Elblągu zaprasza do udziału w konkursie plastycznym "Stefan Kardynał Wyszyński - sługa wolności". Konkurs skierowany jest do uczniów klas II-VIII szkół podstawowych.

- Zbliża się beatyfikacja sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, człowieka, który realnie przyczynił się do obalenia w Polsce komunizmu i odzyskania przez naszą ojczyznę pełnej suwerenności - mówi ks. Artur Młodziński, przypominając, że uroczystości beatyfikacyjne będą miały miejsce w Warszawie 12 września.

W związku z tym kapłani zachęcają uczniów do stworzenia plakatu dotyczącego postaci kard. Wyszyńskiego. Metoda wykonania jest dowolna, a proponowany format pracy to A2 lub A3. - Plakaty należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz klasą. Czas na ich dostarczenie jest do 14 września włącznie. Najlepsze prace zostaną oczywiście nagrodzone - mówi ks. Artur.

Jak podkreśla kapłan, przez ten konkurs parafia chce przede wszystkim upamiętnić postać kard. Stefana Wyszyńskiego, ale także dać możliwość młodszym parafianom rozwijania swojej aktywności twórczej i zainteresowań plastycznych. - Pragniemy też dać uczniom możliwości twórczego wyrażania swoich przemyśleń inspirowanych życiem i nauką kard. Stefan Wyszyńskiego, a także chcemy propagować pozytywne wzorce osobowe i społeczne - podsumowuje ks. Młodziński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy