Nowy numer 09/2024 Archiwum

Nowenna u św. Rafała

W parafii św. Rafała Kalinowskiego trwa nowenna w intencji ojczyzny.

Od 8 do 16 września w parafii św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu trwa nowenna w intencji "o ratunek dla Polski przez miłosierdzie Boże". Dziewięciodniową modlitwę w tej właśnie intencji zorganizowały w Elblągu już po raz piąty Żywy Różaniec, Nieustający Różaniec, Wspólnota Krwi Chrystusa i Apostolat Bożego Miłosierdzia.

- Zaczęliśmy spotykać się w tym gronie jeszcze w ubiegłym roku, kiedy usłyszeliśmy, że pandemia przybiera na sile. Wówczas to uznaliśmy, że będziemy prosić w intencji naszej ojczyzny i będziemy się uciekać właśnie do miłosierdzia Bożego - mówi pani Maria z Nieustającego Różańca. Jak mówi, na początku były to bardziej spontaniczne spotkania na czuwaniach nocnych. - Jednak kiedy zobaczyliśmy, jak wiele osób nosi w sercu naszą ojczyznę i chce się za nią modlić, pomyśleliśmy, że powinno być to coś stałego - opowiada.

I tak od maja bieżącego roku wierni ze wspomnianych wspólnot co miesiąc odprawiają tę nowennę. - W pierwszych czterech razach spotykaliśmy się w kościele parafialnym św. Brunona z Kwerfurtu. Teraz pomyśleliśmy, że warto byłoby ten nasz krąg modlitwy poszerzyć, więc w tym miesiącu będziemy spotykać się tu, u św. Rafała w parafii Nad Jarem - wyjaśnia pani Maria.

Nieustający Różaniec to wspólnota założona przez bp. Andrzeja Śliwińskiego, pierwszego pasterza diecezji elbląskiej. - Wówczas ksiądz biskup mówił, żebyśmy modlili się za ojczyznę, dlatego cieszymy się, że możemy tę modlitwę kontynuować w taki sposób - mówi przedstawicielka wspólnoty.

Plan każdego dnia nowenny jest stały. Najpierw jest modlitwa różańcowa, poprzedzona wspólnym odczytaniem psalmu. O godz. 15 uczestnicy modlą się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie sprawowana jest Msza św., a modlitwy kończy wystawienie Najświętszego Sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy