Nowy numer 21/2023 Archiwum

Trąbki mają swój krążek

Były próby nieudane i smutne, nerwowe i trudne, ale wszystko skończyło się sukcesem.

Parafialna Orkiestra Dęta z Zielonki Pasłęckiej wydała płytę CD z utworami, które wykonuje zarówno podczas liturgii, jak i w czasie mniej oficjalnych wydarzeń. Swoją premierę krążek miał 26 września, po Mszy św. w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela.

– Chciałbym wam bardzo serdecznie pogratulować wydania tej płyty, gdyż jest to niebywałe osiągnięcie. Ja osobiście nie znam innej parafialnej orkiestry, która mogłaby się pochwalić czymś takim – mówił w czasie prezentacji płyty Wiesław Śniecikowski, burmistrz miasta i gminy Pasłęk. – Gratuluję wam jako członkom orkiestry, ale także całej parafialnej wspólnocie z księdzem proboszczem Karolem Dąbrowskim i księdzem kanonikiem Czesławem Drężkiem tego, że cały czas utrzymujecie tak wyjątkowy zespół – dodał. Kapelmistrz orkiestry Andrzej Krasiński podkreślił, że wydanie płyty jest dla muzyków nagrodą samą w sobie. – Zwłaszcza że była ona nagrywana w bardzo trudnym czasie. Był to okres wielu pandemicznych obo- strzeń, co nie ułatwiało pracy – wspominał.

– Wszyscy doskonale pamiętamy, że nie wszystkie próby były wesołe. Niektóre z nich były nieudane i smutne, niektóre nerwowe i trudne, dlatego tym bardziej cieszę się, że udało się to dzieło doprowadzić do końca – zaznaczył. Także ks. Dąbrowski nie krył zadowolenia z sukcesu. – Dziś w czasie naszej wspólnej modlitwy zanosiliśmy sprawy wszystkich członków orkiestry, zarówno obecnych, jak i tych, którzy już odeszli – mówił kapłan. – Bardzo się cieszę, że udało wam się doprowadzić do wydania tej płyty. Miałem okazję słuchać jej już przed premierą i powiem wam, że kiedy słucha się zawartych na niej marszów, od razu człowieka przestają plecy boleć – żartował.

Burmistrz Śniecikowski zdradził, że obecna płyta to nie koniec utworów orkiestry z Zielonki Pasłęckiej, które zostaną utrwalone na stałych nośnikach. – Już wkrótce zbliża się bowiem jubileusz 35-lecia zespołu i wiem, że pan kapelmistrz wraz ze swoimi muzykami zamierzają nagrać kolejną płytę. Już mogę zadeklarować, że gmina Pasłęk z całą pewnością będzie was w tym graniu na chwałę Pana wspierać – zapewnił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast