Elbląg. Spotkanie Domowników Boga

Członkowie wspólnoty Domownicy Boga diecezji elbląskiej spotkali się dziś w kościele Bożego Ciała w Elblągu.

Podczas spotkania w kościele Bożego Ciała, które odbyło się 9 października, członkowie wspólnoty Domownicy Boga przysłuchiwali się konferencji Anny Marii Kolberg. Pani Anna jest odpowiedzialna za liderów i animatorów Domowników Boga w diecezji pelplińskiej. W czasie dzisiejszego spotkania poruszono temat odpowiedzialności we wspólnocie.

Jak mówiła prelegentka, w każdej ze wspólnot istnieje pewien podział ról, tak że każdemu z jej członków przypada inny obszar odpowiedzialności. Wskazała, że w każdej wspólnocie znajdziemy osoby odpowiedzialne np. za prowadzenie modlitwy czy za oprawę muzyczną czy też po prostu za sprawy organizacyjne. - Jednak jest też obszar, za który każdy z nas jest zawsze odpowiedzialny, bez względu na to, co robi we wspólnocie. A mianowicie jest to nasza indywidualna świętość - wskazywała.

Przywołując słowa św. Jana Pawła II mówiła, że świętość jest jednocześnie darem, ale także zadaniem. - Jest darem, gdyż jest to wyjątkowy prezent, jaki otrzymujemy od Pana Boga. A przecież kiedy my ofiarowujemy komuś prezent, to chcielibyśmy, aby z niego korzystał. Nie jesteśmy szczęśliwi, gdy ten nasz dar rzuci w kąt albo co gorsza odda komuś innemu - opowiadała A. Kohlberg.
Prelegentka wskazała także na trzy obszary, które są niezbędne na drodze do świętości. - Obecność, zaangażowanie i otwartość. Żadnego z tych trzech czynników nie może zabraknąć w naszych wzrastaniu do świętości. Są one jak szyfr, który otwiera nasze serca - wskazywała.

 

Elbląg. Spotkanie Domowników Boga   Konferencję wygłosiła Anna Maria Kolberg. Łukasz Sianożęcki /Foto Gość

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..