Nowy numer 21/2023 Archiwum

Ta fundacja to wspólnota

Obecnie z diecezji elbląskiej 13 młodych jest stypendystami Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Trwa XXI Dzień Papieski, którego hasło w tym roku brzmi: "Nie lękajcie się". Przed świątyniami w całej Polsce odbywa się zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Są one przeznaczane na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości. Obecnie w diecezji elbląskiej stypendystami fundacji jest 13 młodych.

Jedną z nich jest pochodząca z Kończewic Nikola, studentka I roku pedagogiki specjalnej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

- Stypendystką Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" jestem od 4 lat. Oprócz wsparcia finansowego fundacja ta dała mi najpiękniejszą wspólnotę - mówi.

Stypendyści z całego kraju mają szansę się poznać w czasie letnich obozów czy dni skupienia. - Wspaniałym doświadczeniem jest poznać rówieśników, którzy mają podobne wartości. Dzięki fundacji zyskałam przyjaciół, na których bezinteresowną pomoc mogę liczyć. Od niedawna należę również do chóru i orkiestry Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", dzięki temu mogę rozwijać swój talent - opowiada Nikola.

O tym, co aktualnie dzieje się u stypendystów, można dowiedzieć się obserwując profil Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" na Facebooku. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast