Nowy Numer 16/2024 Archiwum

"Iskra" wśród bierzmowanych

"Daj Bogu rozpalić Twoje serce. Po raz pierwszy lub na nowo, raz jeszcze" - zapraszają prowadzący do udziału w kursie.

Bóg dał nam nowe życie, a podczas tych rekolekcji pokazał mi nową drogę, którą mam iść i nie przejmować się komentarzami innych osób - pisze jeden z uczestników kursu ewangelizacyjnego „Iskra” w Pasłęku.

Jest to jedna z propozycji dla młodych - szczególnie kandydatów do bierzmowania - Centrum Nowej Ewangelizacji diecezji elbląskiej. Jest to intensywny weekendowy kurs. Rozpoczyna się w piątek wieczorem, a kończy w niedzielę ok. godz. 13. Składa się on z inspirujących nauk dopełnionych świadectwami młodych osób.

Pomysł tych rekolekcji powstały w Licheniu w czasie spotkania modlitewnego, w którym brała udział młodzież z diecezji elbląskiej. Miała ona już doświadczenie prowadzenia spotkań ewangelizacyjnych, bo np. realizowała projekt „Zapalniczka”. W czasie modlitwy odczytali, że należy go rozbudować, i tak powstał projekt „Zapalniczka - rozpal wiarę”.

Składa się on z trzech części. Pierwsza z nich to wspomniana już „Iskra”. - Uczestnicy kursu odkrywają, spotykają „iskrę miłości”, która wychodzi ze chrztu św. Bardzo wiele elementów tej części kursu to powrót do chrztu św., odkrycie go na nowo - mówi Dorota Życzkowska, która w Centrum Nowej Ewangelizacji jest odpowiedzialna za projekty skierowane do młodych.

Kolejna część kursu nazwana została „Pochodnią”. Chodzi w niej o zanurzenie się w miłości Pana Jezusa i Jego słowie. Trzecia zaś to „Ognisko” - i jest to propozycja dla proboszczów, którzy chcą założyć młodzieżową wspólnotę w swojej parafii.

Kurs organizowany jest przez Centrum Nowej Ewangelizacji, a prowadzony we współpracy z młodymi skupionymi wokół wspólnoty Namaszczeni Ogniem. Od września odbywa się on w kolejnych parafiach diecezji elbląskiej.

Kapłani, którzy chcieliby zaprosić ekipę „Iskry” do swojej parafii, powinni skontaktować się z Dorotą Życzkowską (tel. 663 543 480). Ewangelizację młodzi prowadzą wspólnie z miejscowym proboszczem bądź innym przez niego wyznaczonym kapłanem.


Więcej o ewangelizacyjnym projekcie w „Gościu Elbląskim” na niedzielę 17 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy