Nowy numer 17/2024 Archiwum

Elbląg. Wystawa o cudach eucharystycznych

Wystawę o cudach eucharystycznych można oglądać w parafii św. Wojciecha w Elblągu. Ale zainteresowani mogą ją wypożyczyć i zaprezentować w swojej wspólnocie.

Od 1 listopada w kościele św. Wojciecha w Elblągu można oglądać wystawę, która opowiada o cudach eucharystycznych z całego świata.

Powstała ona według projektu bł. Carlo Acutisa. I to właśnie jego postać była inspiracją do jej prezentacji.

- Kiedy znajoma nauczycielka zapytała mnie, co to za młodego człowieka Kościół ostatnio wyniósł na ołtarze, zorientowałem się, że już słyszałem o Carlo, ale w sumie wiem o nim niewiele. Zacząłem więc zgłębiać jego życiorys i się zafascynowałem - opowiada ks. Artur Młodziński.

Prezentowana wystawa jest elementem promowania postaci "świętego internetu". - To sam Carlo przygotował, udokumentował, opisał i dobrał zdjęcia do tej właśnie wystawy. W sumie na swoich stronach przygotował on aż cztery podobne prezentacje, każdą poświęconą innemu tematowi - mówi ks. Artur.

Jednocześnie celem wystawy jest umacnianie wiary w to, że Jezus jest realnie obecny w Eucharystii. - Przypomina nam też o tym, że w przyszłym roku kończymy trzyletni cykl duszpasterski o Eucharystii pt. "Zgromadzeni na świętej wieczerzy". Więc myślę, że taka wystawa jest doskonałym akcentem, na jego podsumowanie - zauważa ks. Artur.

Kapłani z parafii św. Wojciecha w Elblągu zachęcają inne wspólnoty do wypożyczania wystawy - W jej przygotowywaniu wspierał nas biskup elbląski ks. dr Jacek Jezierski, i także on apelował do nas, aby jej prezentowania nie ograniczać wyłącznie do naszej świątyni, ale aby trafiła ona do jak największej liczby miejsc w naszej diecezji. Także do innych parafii, szkół czy placówek samorządowych, a nawet firm - wyjaśnia ks. Młodziński. - Wystarczy się skontaktować z naszą parafią, a wystawa z pewnością trafi do zainteresowanego - podsumowuje kapłan.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy