Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Światowe Dni Młodzieży w diecezjach już wkrótce

Jeszcze można zapisać się na diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży.

Dziś (15 listopada) ostania szansa, aby zapisać się na tegoroczne diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży. Od tego roku, decyzją papieża Franciszka, diecezjalne ŚDM odbywają się nie - jak dotąd - w Niedzielę Palmową, ale w uroczystość Chrystusa Króla, która w tym roku przypada 21 listopada. "My spotkamy się nieco wcześniej, w nocy z 19 na 20 listopada podczas XIV Czuwania Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które będzie jednocześnie naszymi diecezjalnymi odchodami ŚDM" - piszą organizatorzy czuwania.

Jak wyjaśniają, w spotkaniu mogą wziąć udział młodzi ludzie od 7. klasy szkoły podstawowej do 35. roku życia.

"Przyjedzie do nas ks. Krzysztof Ławrukajtis z Gdańska. Nasz Gość od dłuższego czasu zajmuje się pracą z mężczyznami, zwłaszcza poprzez wspólnotę Bractwo św. Pawła przeznaczoną wyłącznie dla mężczyzn" - czytamy na stronie Młodzieży Diecezji Elbląskiej. Tematem spotkania będą słowa bezpośrednio nawiązujące do poprzedniego czuwania w Suszu, gdzie myślą przewodnią było: "Jestem kobietą". Tym razem uczestnicy skupią się na słowach "Jestem mężczyzną".

Tym razem spotkanie odbędzie się w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Wszyscy przyjeżdżający na czuwanie/ŚDM proszeni są o zgłoszenie na adres mailowy: duszpasterz.elblag@o2.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy