Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Stegna. Dzień Seniora

Msza św., a tuż po niej spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury.

Mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęły się obchody Dnia Seniora w Stegnie. W homilii ks. Grzegorz Puchalski, proboszcz, nawiązał do tegorocznego Papieskiego Orędzia na Dzień Dziadków i Osób Starszych.

W orędziu tym Franciszek wskazał m.in. na trzy filary: marzenia, pamięć i modlitwę. To one mogą posłużyć osobom starszym „do tworzenia, w braterstwie i przyjaźni społecznej, jutrzejszego świata: tego, w którym będziemy żyć - my, wspólnie z naszymi dziećmi i wnukami - kiedy ustanie burza”.

W innym miejscu Ojciec Święty napisał: „Pan jest zawsze blisko nas - zawsze - z nowymi zaproszeniami, z nowymi słowami, ze Swym pocieszeniem, zawsze blisko nas. Wiecie, że Pan jest wieczny i nigdy nie udaje się na emeryturę. Nigdy”.

- Chciejmy te myśli, te impulsy, które papież Franciszek nam daje, przyjąć dla siebie. A więc tę misję strzeżenia korzeni, przekazywanie wiary młodym, opieki nad najmniejszymi w oparciu o te trzy filary - marzenia, pamięć i modlitwę - mówił ks. Grzegorz Puchalski. Poprosił, żeby przesłanie, jakie daje papież Franciszek, było również  okazją do refleksji, rozmowy, a także cieszenia się sobą, patrząc w przyszłość z perspektywy, jaką daje nam wiara. - Mamy naprawdę jeszcze wiele rzeczy przed sobą, wiele spraw do zrobienia i nie trzeba się przejmować, że coś boli, strzyka, ponieważ Pan Bóg daje każdej i każdemu z nas moc do tego, abyśmy zrobili jeszcze wiele dobrych rzeczy w naszej codzienności - zaznaczył.  

Stegna. Dzień Seniora

Druga część spotkania odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury, a do świętowania seniorów zaprosili Ewa Dąbska, wójt gminy Stegna, i Łukasz Niedźwiecki, dyrektor GOK.

- Chciałam bardzo podziękować za to, że przyjęliście nasze zaproszenie. Moje serce się raduje, jak widzę taki ogrom osób, bo tak naprawdę to jest jedyna okazja, żeby się w takim gronie spotkać. Powiem uczciwie, że się bardzo za wami stęskniłam, bo przecież przez tę pandemię nie mogliśmy się spotkać - powiedziała Ewa Dąbska.

W czasie spotkania seniorzy otrzymali upominki, wśród których były kartki z życzeniami od uczniów szkół podstawowych ze Stegny i okolicznych miejscowości.

Czwartkowe wydarzenie było również okazją do świętowania 10-lecia istnienia miejscowej grupy muzycznej Fale.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy