Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Jesteś zawsze przyjaciółką

– Maryjo, podajesz nam swojego Syna jak matka, która podaje swoje dziecko komuś, kto nie jest jej obcy, ale bliski i zaufany – mówił bp Wojciech Skibicki.

Biskup pomocniczy diecezji elbląskiej poprowadził Apel Jasnogórski 16 listopada, podczas tegorocznych rekolekcji Episkopatu Polski. – Maryjo, Ty jesteś zawsze przyjaciółką, która czuwa i troszczy się o nas jak o nowożeńców w Kanie Galilejskiej, by nie zabrakło nigdy w naszym życiu wina wiary – mówił w czasie rozważania bp Skibicki.

– Ty jesteś też Tą, która z sercem przeszytym mieczem rozumie wszystkie cierpienia – dodawał. Duchowny przypominał również, że Maryja jako Matka nas wszystkich jest znakiem nadziei dla cierpiących, odrzuconych i skrzywdzonych. – Jesteś misjonarką i przewodniczką zbliżającą się do nas, by nam towarzyszyć w życiu, otwierając serca na wiarę Twoim macierzyńskim uczuciem. Ale przede wszystkim jesteś Tą, która pokazuje nam Jezusa, dlatego przychodzimy do Ciebie, do Twojego tronu. Ty masz Jezusa na kolanach. Jego nam pokazujesz i Jego nam podajesz, jak matka, która podaje swoje dziecko komuś, kto nie jest jej obcy, ale bliski i zaufany – podkreślał.

Na zakończenie, powracając do słów Ślubów Jasnogórskich, bp Skibicki mówił: – Maryjo. W Twoje dłonie składamy naszą przyszłość, całe nasze życie narodowe i społeczne, Kościół Syna Twego i wszystko, co miłujemy w Bogu. Prowadź nas przez poddaną Ci ziemię polską do bram ojczyzny niebieskiej. Rekolekcje biskupów polskich na Jasnej Górze odbywały się od 15 do 18 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy