Adwentowe spotkanie pielgrzymów

Adwentowe spotkanie pielgrzymów grupy Salwator-Redemptor odbyło się w parafii św. Brata Alberta w Elblągu.

Było ono sposobnością do przygotowania się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia, ale również okazją do dyskusji nad przyszłoroczną jubileuszową 30. Elbląską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę.

- Chcielibyśmy, aby i także w naszej grupie pielgrzymkowej ten jubileusz wybrzmiał w sposób wyjątkowy. I dlatego też przygotowania do tego wydarzenia zaczynamy już dziś - mówił ks. Dominik Truchan SDS. - Chcemy w te obchody zaangażować pielgrzymów, którzy w jakiś sposób przez te trzy dekady włączali się w pielgrzymowanie z Salwatorem-Redemptorem. Chcemy ich zachęcić nie tylko do różnorodnych form wspierania naszej wędrówki, ale może także do powrotu nasz szlak pielgrzymi. Oczywiście, ze zrozumiałych względów, nie na całe 15 dni, ale chociaż na jakiś czas, by na powrót do tej grupy dołączyły. To byłoby wyjątkowo piękne, gdyby się udało - dodawał.

W czasie spotkania z pielgrzymami ks. Dominik wygłosił także konferencję na temat istoty Adwentu. - Wiemy doskonale, że Adwent wyznacza początek roku liturgicznego. A więc rozumiemy, że jest to czas związany z rozpoczynaniem. Widzimy też doskonale, że towarzyszy nam w nim kolor fioletowy. Choć może pierwsze skojarzenia z fioletem to post czy też pogrzeb, to jednak przede wszystkim jest to kolor, który mówi nam, że mamy się nawrócić. Adwent jest więc idealnym czasem, aby rozpoczynać swoje nawracanie - podkreślał kapłan.

Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..