Targi Seniora w Elblągu

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" zaprosiło dziś seniorów na specjalnie przygotowane dla nich targi.

W Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu odbyły się dziś Targi Seniora pod hasłem "Teraz My!".

- Wiek to tylko cyfra. A ważniejsze jest to w jaki sposób chcemy korzystać z życia - zwracał się do seniorów na rozpoczęcie targów dyrektor CSE „Światowid”Antoni Czyżyk. Uznał, iż dzisiejsze wydarzenie to jeden z elementów bogatej oferty dla seniorów w naszym mieście i regionie. - Warto zaprezentować i przybliżyć te działania elbląskim seniorom tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie – zaznaczył. – Zależy nam na tym, aby stworzyć jedno miejsce, gdzie seniorzy mogą bez problemu w sposób komfortowy i bardzo przyjazny znaleźć wszystkie inicjatywy, które ich dotyczą – dodał A. Czyżyk.

Dzisiejsze targi to nie tylko liczne stoiska z poradami, produktami czy ofertami dla osób starszych. Wszyscy, którzy przybyli dziś do "Światowida" mogli także m.in. obejrzeć występy grupy tanecznej "Promyk", posłuchać piosenek w wykonaniu sekcji piosenki biesiadnej Uniwersytetu III Wieku i Osób Niepełnosprawnych „Radość” z Elbląga czy też zespołu "Łączymy pokolenia" i "Sasanki".

Dla seniorów przygotowano także prelekcje Miejskiego Rzecznika Konsumentów, specjalistów ds. słuchu i terapii hiperbarycznej. Swoją ofertę między innymi prezentowali: Elbląskie Centrum Usług Społecznych czy biuro podróży Variustur.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..