"Paczuszka dla Maluszka" w elbląskiej katedrze

Zebrane artykuły higieniczne trafią do Domu Samotnej Matki w Elblągu, który prowadzą siostry nazaretanki.

Parafia św. Mikołaja w Elblągu w świąteczną akcję „Paczuszka dla Maluszka”, którą organizuje Fundacja Małych Stópek, włączyła się po raz drugi. Już w pierwszych dniach Adwentu w nawie bocznej katedry stanęła choinka ozdobiona bombkami, które są równocześnie ulotkami informującymi o zbiórce. Każdy chętny może zdjąć taką ozdobę, zapoznać się z informacją na niej zamieszczoną, a później przynieść artykuły higieniczne - proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła itp. - i oczywiście zostawić je pod choinką.

Za przebieg akcji w katedrze odpowiadają ks. Piotr Chmura i Agnieszka Mucha, katechetka SP nr 8 w Elblągu. Pani Agnieszka „Paczuszką dla Maluszka” postanowiła zainteresować swoich uczniów. W czasie lekcji religii idzie z nimi do katedry, by o inicjatywie opowiedzieć przy „paczuszkowej” choince. - Przy okazji odwiedzamy pomieszczenia parafialnej Caritas i rozmawiamy o wolontariacie - mówi pani Agnieszka.

Zebrane w ramach „Paczuszki dla Maluszka” przedmioty parafia katedralna przekaże mieszkankom Domu Samotnej Matki w Elblągu, który prowadzą siostry nazaretanki. W ubiegłym roku w parafii św. Mikołaja zebrano kilkadziesiąt kilogramów darów. Po raz pierwszy do udziału w bożonarodzeniowej akcji Fundacja Małych Stópek zaprosiła w 2013 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..