Nowy numer 21/2023 Archiwum

To był weekend pełen cudów

– Radość rodzin jest niesamowita – mówi Aneta, wolontariuszka.

W tym roku pomoc otrzymało prawie 80 rodzin z Elbląga i okolicznych miejscowości. To oznacza, że paczki trafiły do wszystkie rodzin, które po rozmowach z wolontariuszami i weryfikacji zostały włączone do projektu. Za to wolontariusze są bardzo wdzięczni darczyńcom.

W paczkach znalazła się przede wszystkim żywność, choć nie zabrakło środków czystości, pościeli, drobnych upominków i słodyczy. Tam, gdzie była taka potrzeba, podarowano pralkę, lodówkę, a nawet węgiel.

– Jest także sprzęt do nauki zdalnej. Znajduje się on przede wszystkim w paczkach, które trafiają do rodzin wielodzietnych, bo tam go brakowało – mówi Katarzyna Kamińska-Kozioł, liderka Szlachetnej Paczki w Elblągu.

Podobnie jak w latach minionych paczki przygotowywali głównie przedstawiciele firm, szkół, przedszkoli. K. Kamińska-Kozioł zwraca uwagę, że tym razem wśród ofiarodawców było także bardzo dużo osób prywatnych. – Darczyńcy grupowali się i robili Szlachetną Paczkę razem – precyzuje.

Jedną z wolontariuszek, która w sobotę od samego rana rozwoziła rodzinom paczki, jest Aneta. – Byłam u rodziny, w której jest pięcioro dzieci. One są niesamowite, radosne. Gdy zobaczyły prezenty, skakały z radości, krzyczały i rozpakowywały je – opowiada. Dzieci w kolejnych paczkach znajdowały m.in. ubrania, buty, zabawki. – Ich mama była w szoku, kiedy zobaczyła, że dla niej też są buty – dodaje wolontariuszka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast