Nowy numer 17/2024 Archiwum

XXVI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Jest to propozycja dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

Młodzi chęć udziału w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej organizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” mogą zgłaszać do 25 lutego. Zakres tematyczny tegorocznego konkursu obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.

Etap szkolny (pisemny online) odbędzie się 9 i 10 marca, a diecezjalny 21 kwietnia. Etap ogólnopolski, czyli finał, zaplanowano na 30 i 31 maja w Niepokalanowie. Dwa tygodnie wcześniej, 12 i 13 maja, na Jasnej Górze odbędzie się Spotkanie Młodych z Biblią.

Udział w konkursie to szansa dla młodego człowieka na głębsze i pełniejsze poznanie słowa Bożego. Historie bohaterów zawarte w poszczególnych księgach i ich doświadczenia mogą im pomóc w odpowiedzi na pytania: jak żyć, jakich wyborów dokonywać, czego nie czynić. - Sami młodzi podkreślają, że szczególnie istotne podczas kolejnych etapów konkursu jest poznawanie innych młodych zafascynowanych Pismem Świętym, wyznających takie same wartości w życiu. Ważne jest dla nich dzielenie się doświadczeniem poznawania Biblii oraz wzajemna pomoc w czasie przygotowań do kolejnych etapów, co bardzo jednoczy, a przez to prowadzi do zawiązywania wieloletnich przyjaźni - mówi Katarzyna Barankiewicz, koordynator diecezji elbląskiej konkursu.

Na zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody - wyjazd do Ziemi Świętej, indeksy na uczelnie wyższe. Bliższe informacje o konkursie: okwb.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy