Nowy numer 39/2023 Archiwum

Żywa wspólnota wspólnot

Biskup Jacek Jezierski pragnie, aby Kościół stał się bardziej braterski i przyjazny osobom, które obecnie znajdują się na jego marginesie lub od niego odeszły.

W liście pasterskim na niedzielę 30 stycznia biskup elbląski przypomina, że Ojciec Święty Franciszek otworzył jesienią synod, który zakończy się w Rzymie w 2023 roku. „Synod jest ciałem doradczym papieża. Ojciec Święty pragnie, aby przygotowaniem tego spotkania, dotyczącego odnowy Kościoła jako instytucji, społeczności oraz wspólnoty, był proces synodalny w każdej diecezji i na wszystkich kontynentach. Stąd papież zaprasza wszystkich do rozmowy (dialogu) na temat Kościoła” – napisał bp Jezierski.

Biskup elbląski wyraził nadzieję, że w najbliższym czasie – w karnawale i na początku Wielkiego Postu – odbędą się spotkania rad parafialnych oraz innych grup parafialnych i diecezjalnych. Podsumowania tych spotkań zostaną przesłane do sekretariatu synodu w Elblągu. Na ich podstawie powstanie dokument będący wspólnym głosem na potrzeby synodu i zostanie podany do publicznej wiadomości.

„Proszę osoby odpowiedzialne za ruchy, wspólnoty oraz rady o zwołanie spotkań i podjęcie wspólnej pracy dla wykonania zadania, które powierzyła nam Stolica Apostolska w imieniu Ojca Świętego” – napisał bp Jezierski.

Bieżące informacje dotyczące diecezjalnego etapu prac synodu odnaleźć będzie można na stronie internetowej diecezji elbląskiej, w „Gościu Elbląskim” oraz na stronach internetowych parafii.

Pełna treść listu bp. Jacka Jezierskiego dostępna pod adresem: diecezja.elbląg.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast