Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ankieta synodalna dla zaangażowanych

Jest to pomoc do pracy w grupach, ale także dla osób pragnących wypowiedzieć się indywidualnie.

Centrum synodu 2021-2023 w diecezji elbląskiej przygotowało ankietę synodalną. Zachęca wiernych do sięgnięcia po nią. Jest to zestaw pytań pomocniczych przeznaczonych do pracy w grupach lub też dla osób pragnących wypowiedzieć się indywidualnie w związku z trwającym procesem synodalnym. Zestawy zostały rozesłane do proboszczów i parafialnych rad duszpasterskich, a także liderów i koordynatorów wspólnot, ruchów i stowarzyszeń w diecezji.

Ankiety trafiły m.in. do: Akcji Katolickiej, Odnowy w Duchu Świętym, Domowego Kościoła, Stowarzyszenia "Żywy Różaniec", Mężczyzn Boga czy też wspólnot młodzieżowych.

Biskup elbląski poprosił też o głos: kapitułę katedralną, diakonów stałych, stan dziewic i wdów, a także katechetów. Wskazane przez centrum synodu zagadnienia mają dopomóc w sformułowaniu wypowiedzi i jej wysłuchaniu.

W przygotowanym pakiecie znalazły się m.in. pytania: Czy Twój Kościół się starzeje? Czy czujesz się związany ze swoją diecezją i swoją parafią? Co widzisz w niej jako wartość? Czego Ci brakuje i co Cię boli w Kościele? Jakich rozstrzygnięć dotyczących przyszłości Kościoła oczekujesz od rzymskiego synodu 2021-2023?

Opracowana przez diecezjalne centrum synodu ankieta jest kontynuacją zaproszenia do udziału w pracach synodalnych, które skierował ostatnio do diecezjan w liście pasterskim bp Jacek Jezierski. Pytania są przeznaczone do pracy w grupach, ale także dla osób pragnących wypowiedzieć się indywidualnie.

Szczegóły oraz wszystkie pytania ankiety na stronie Diecezji Elbląskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy