Nowy numer 47/2023 Archiwum

Kurs Nowe Życie w parafii Brata Alberta

Księża salwatorianie z parafii św. Brata Alberta w Elblągu zapraszają na kurs Nowe Życie.

Pytasz: dlaczego? Po co? Jak? Tęsknisz i zastanawiasz się czy można lepiej, piękniej? Z Twoją wiarą jest zwyczajnie, a Ty nie chciałbyś, aby było tak „szaro-buro”… Przyjdź na kurs Nowe Życie, na który zaprasza parafia św. Brata Alberta w Elblągu. Odbędzie się on w dniach 18-20 marca i skierowany jest do osób dorosłych.

Jak podkreślają organizatorzy, spotkania te są adresowane do wszystkich osób bez względu na stan ich wiary. - Odnajdą się tam i głęboko wierzący, ale też wątpiący czy poszukujący, a nawet niewierzący - wskazuje ks. Stanisław Mucha SDS. Wraz z elbląskimi salwatorianami kurs ten poprowadzą Szkoła Ewangelizacji św. Marka z Gdańska i Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego Galilea.

- Jeśli człowiek idzie już długo krokami wiary za Panem Jezusem i rozwija swoją pobożność, to czasem może zabraknąć mu osobistego doświadczenia miłości Bożej. A ten kurs właśnie to odkrywa. Jest on tak prowadzony, że człowiek na nowo może przyjąć tę miłość i doświadczyć jej niemalże namacalnie - mówi Krzysztof Ciuła, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Organizatorzy podkreślają, że kurs to przeżycie na wielu płaszczyznach. Zarówno duchowej, emocjonalnej, a także intelektualnej. - Być może wiele rzeczy, które usłyszymy na kursie może być znanych, ale jeśli podchodzi się do nich z sercem to Duch Boży działa wtedy naprawdę mocno - uśmiecha się Krzysztof.

Więcej na temat kursu w Gościu Elbląskim na 27 lutego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy