Nowy numer 48/2023 Archiwum

Maturzyści pielgrzymowali do Matki Bożej

Jej zawierzyli egzamin dojrzałości i swoją przyszłość.

Do Maki Bożej w piątek 25 lutego pielgrzymowali przedstawiciele maturzystów z diecezji elbląskiej. Towarzyszyli im bp Jacek Jezierski oraz kapłani. Na Jasnej Górze wspólnie modlili się w czasie Mszy św. i Apelu Jasnogórskiego.

Maturzyści pielgrzymowali do Matki Bożej

W homilii ks. Marek Piedziewicz, duszpasterz młodzieży diecezji elbląskiej, zwrócił uwagę, że dziś wszystko jest zupełnie inaczej, niż to sobie wyobrażaliśmy; że żyjemy w czasach dynamicznych przemian i niespodziewanych zjawisk. Do tej pory życie biegło spokojnie i nie martwiliśmy o jutro w wymiarze takim,jak obecni, nie obawialiśmy o bezpieczeństwo fizyczne, zdrowotne i ekonomiczne.

- Można powiedzieć, że odbieramy dziś trudną lekcję historii, życia, dojrzewania. Będziecie zdawać maturę w roku, który na stałe zapisze się w historii poprzez wojnę zrodzoną w chorym umyśle i wywołaną bez żadnego sensownego uzasadnienia - mówił ks. Marek.

W dalszej części homilii zaznaczył, że od tronu Maryi płynie jedna, zasadnicza wskazówka: "Uczyńcie wszystko, cokolwiek wam powie". - A zatem - słuchajcie Jezusa, poznajcie Go, ufajcie Mu. W życiu możemy zawieść się niemal na wszystkim i na każdym. To trudna prawda odkrywana wraz z dojrzewaniem. W życiu jednak nigdy nie zawiedziesz się na Bogu - zapewnił młodych kapłan.

Biskup Jezierski poprowadził rozważanie w czasie Apelu Jasnogórskiego. - Boże niezmierzony w swojej dobroci, Ty wiesz, że pragniemy zbudować lepszy świat. Bardziej przyjazne wobec siebie narody, wspólnoty i rodziny. Pragniemy, aby społeczeństwa były wspólnotami sióstr i braci, by żyły w zgodzie i pokoju, by były otwarte na cierpiących i skrzywdzonych. Panie Boże, sprzyjaj tym naszym pragnieniom, staraniom i marzeniom. Boże Stwórco i Ojcze narodów, daj naszym czasom dar pokoju, podaruj nam na nowo wielki dar wolności, bezpieczeństwa oraz warunki dla wszechstronnego rozwoju. Podaruj je Ukrainie i wszystkim narodom ziemi - mówił biskup diecezji elbląskiej.

Maturzyści pielgrzymowali do Matki Bożej

Swoje zawierzenie wypowiedzieli także młodzi przedstawiciele maturzystów diecezji elbląskiej.

- Nasze serca napełnione są niepokojem, wątpliwościami i tak często nieumiejętnością właściwego rozeznania drogi swojego życia oraz podejmowania decyzji. Dlatego tutaj jesteśmy. Pragniemy zawierzyć Ci wszystkich maturzystów diecezji elbląskiej. Pragniemy prosić Cię, byś wypraszała nam światło Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych oraz na decyzje związane z wyborem studiów, pracy czy powołania - prosili maturzyści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy