Nowy numer 09/2024 Archiwum

Rusza II edycja konkursu „Post Now”

Organizatorzy czekają na 2-3 minutowe filmy nawiązujące do hasła roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Duszpasterstwo młodzieży diecezji elbląskiej zaprasza do udziału w Wielkopostnym Konkursie Filmowym „Post Now”. Zadaniem jego uczestników jest nagranie 2-3 minutowego filmiku nt. hasła roku duszpasterskiego „Posłani w pokoju Chrystusa”.

„Wiąże się ono z udziałem w Eucharystii, kiedy po przyjęciu Komunii św. czyli zjednoczeniu z Chrystusem, jesteśmy posłani do świata, by nieść mu pokój Chrystusa. Szczególny wymiar temu zagadnieniu nadaje wojna w Ukrainie, która może wpłynąć na to, co Autorzy zdecydują się przedstawić i przekazać” - czytamy w zaproszeniu do udziału w konkursie.

Wziąć w nim udział mogą uczniowie szkół średnich oraz studenci do 26. roku życia mieszkający, uczący się na terenie diecezji elbląskiej lub z niej pochodzący. Uczestnicy konkursu nagrywają filmy autorskie indywidualnie lub w 2-3 osobowych zespołach.

Organizatorzy konkursu na video czekają do czwartku 31 marca 2022 r. do godz. 23:59. Ocenione one zostaną przez powołaną ku temu przez organizatora komisję.

Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli, wyniki zostaną ogłoszone podczas gali, która odbędzie się w Wielki Wtorek 12 kwietnia 2022 r.

Patronat honorowy nad konkursem objął biskup elbląski dr Jacek Jezierski.

Przeczytaj regulamin konkursu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy