Nowy numer 38/2023 Archiwum

Elbląscy pijarzy dla Ukrainy

Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu również prowadzi zbiórkę darów dla walczącej Ukrainy.

Zespół Szkół Pijarskich w Elblągu również wspomaga uchodźców i poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie. Zbiórka rzeczy, którą uruchomiła placówka to już kolejny etap wsparcia jakiego udzielają pijarzy i ich podopieczni. - Lista produktów, o które prosimy powstała przy współpracy naszych współbraci z Ukrainy oraz Rzeszowa i Krakowa. Te polskie pijarskie wspólnoty będą koordynowały przekazywanie darów - taki mamy plan. Jeśli Bóg pozwoli, wszystko dotrze tam gdzie najbardziej będzie potrzebne - wyjaśnia o. Rafał Roszer, dyrektor szkoły.

Aby mieć pewność, że szkole uda się zebrać wszystkie potrzebne rzeczy, każda klasa będzie zajmowała się gromadzeniem innego rodzaju produktów. I tak najmłodsi z klas 0-1 mogą przynosić żywność dla dzieci i niemowląt. Uczniowie klas 2-3 proszeni są o zbieranie wody, żywności o długim terminie ważności czy też jedzenia do szybkiego przygotowania. Starsi uczniowie z dwóch kolejnych roczników zostali odpowiedzialni za gromadzenie produktów higieny i czystości, ale także bielizny zarówno damskiej, męskiej jak i dziecięcej. Na podopiecznych z klas 6-7 spoczął obowiązek postarania się o pieluchy jednorazowe zarówno dla dzieci jak i dorosłych, ale także worki na śmieci i produkty do dezynfekcji.

Odzież i okrycia, ale także śpiwory i karimaty, materace czy bielizna pościelowa to rzeczy, które w ramach zbiórki gromadzą przedstawiciele klasy 8 szkoły podstawowej i 1 klasy liceum. Zaś najstarsi uczniowie gromadzą głównie artykuły medyczne.

Przedstawiciele szkoły informują, że każdy kto chce włączyć się w tę zbiórkę, może przygotowane dary dostarczyć do szkoły i zostawić je na dyżurce.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast