Nowy numer 07/2024 Archiwum

Odeszła na wieczystą adorację Pana Jezusa

S. Maria Benigna od Chrystusa Króla do Zakonu Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji wstąpiła 8 września 1950 roku.

Jadwiga Marianna Mikołajczak urodziła się 16 października 1923 roku. Do Zakonu Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji wstąpiła 8 września 1950 roku, a pierwszą profesję zakonną złożyła 10 czerwca 1952 roku. Przyjęła imię Maria Benigna od Chrystusa Króla.

S. Benigna zmarła 16 marca 2022 roku. Siostry z elbląskiej wspólnoty klarysek poinformowały, że s. Benigna odeszła otoczona modlitwą, zaopatrzona w sakrament chorych;  Komunię św. przyjęła 2 godziny przed śmiercią.

„Odeszła na wieczystą adorację Jezusa Chrystusa Króla nasza ukochana s. M. Benigna od Chrystusa Króla, po 8-letnim cierpieniu, przeżywanym w pogodzie ducha, wielkim zawierzeniu Bogu i Matce Niepokalanej, w ufnym oddaniu się opiece sióstr, każdego dnia, na kolejnym, coraz to trudniejszym etapie dojrzewania do nieba" - poinformowały siostry.

S. Benigna obdarzała siostry wielką siostrzaną miłością, ofiarną i cierpliwą; bliskością i ciepłem, empatią i wyrozumiałością. Radość życia, jaką zarażała siostry do ostatnich swoich dni, na zawsze pozostanie w ich sercach i we wspólnocie, jako bezcenny skarb. "Choć cieszymy się, że jest w niebie, to będzie nam jej bardzo brakować” - dodały siostry.

Uroczystości pogrzebowe s. Benigny odbędą się w piątek 18 marca w kościele św. Jerzego w Elblągu. O godz. 13.00 zostanie wystawiona trumna z ciałem zmarłej, a o 13.30 rozpocznie się Msza pogrzebowa.  

Czytaj także: Sześć dekad za klauzurą

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy