Nowy numer 20/2024 Archiwum

Elbląg. Diecezjalny etap konkursu przejdź do galerii

Zakres tematyczny tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra.

Etap diecezjalny XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” odbył się w czwartek 21 kwietnia. Z diecezji elbląskiej do części pisemnej przystąpiło 32 uczniów. Ocenili, że pytania w tym etapie były znacznie trudniejsze niż w poprzednim - szkolnym. - W tym etapie pytania były bardzo szczegółowe, a w poprzednim były ogólne - mówi Aleksandra z Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym.

Etap diecezjalny konkursu składał się z dwóch części. Pierwsza to wspomniana już pisemna, a druga - ustna. Wzięło w niej udział 7 młodych, którzy najlepiej rozwiązali test.

Laureaci etapu diecezjalnego zakwalifikowali się do ogólnopolskiego etapu konkursu. Są to Mariusz Waleryś z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku, Wiktoria Orchowska z Zespołu Szkół Katolickich w Malborku i Anna Wlizło z II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu.

Etap ogólnopolski - finał - XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej odbędzie się 30 i 31 maja w Niepokalanowie.

W tym roku zakres tematyczny konkursu obejmuje Księgę Jeremiasza oraz Pierwszy i Drugi List św. Piotra.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy