Nowy numer 17/2024 Archiwum

Uśnice dzieciom przejdź do galerii

Musical na podstawie baśni i filmu "Mała Syrenka" przygotowali uczniowie i grono pedagogiczne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Krystyny Jankowskiej w Uśnicach.

Jego premiera odbyła się w środę 11 maja w Sztumskim Centrum Kultury.

Było to już 11 przedstawienie przygotowane przez uczniów, grono pedagogiczne i pracowników obsługi SOSW w Uśnicach w reżyserii Anny Woroniuk. Wcześniejsze przedstawienia powstały na podstawie takich znanych bajek jak "Jaś i Małgosia", "Śpiąca Królewna", czy też tekstów autorskich, wówczas wystawiono "Bajkę o szczęściu".

Przedstawienia te to prezent od nauczycieli dla podopiecznych, a ich premiera zazwyczaj odbywała się w ośrodku w ramach balu karnawałowego (w tym roku ze względów technicznych harmonogram ten został zmieniony). Początkowo przygotowywali je sami pedagodzy, po kilku latach do wspólnej gry zaprosili dzieci. Dla nich możliwość gry wspólnie ze swoimi nauczycielami to przede wszystkim integracja. - Z pedagogicznego punktu widzenia myślę, że to jest dla nich nagroda, wyróżnienie - mówi Małgorzata Steiner, pedagog SOSW w Uśnicach.  

Równocześnie praca nad takim przedsięwzięciem, jak musical "Mała Syrenka", jest dla nich bardzo rozwijająca. - Nasze dzieci potrzebują tego, żeby ich zauważono, potrzebują sukcesu, dlatego bardzo lubią wyjść i powiedzieć, nawet cokolwiek, przed publicznością - tłumaczy Małgorzata Steiner.  
 
W przedstawieniu występują głównie dzieci z klasy Anny Woroniuk. Wiąże się to także z tym, że przygotowania do przedsięwzięcia odbywają się w jej sali, m.in. tam zbierane są i składane niezbędne do pracy nad przedstawieniem rzeczy. W tygodniach poprzedzających premierą w tej klasie zawsze coś się dzieje.

W środę 11 maja na scenie SCK „Małą Syrenkę” wystawiono dwukrotnie. Przedstawienie obejrzały grupy dzieci ze sztumskich przedszkoli i szkół podstawowych, uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej w Koniecwałdzie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Czerninie, który działa przy stowarzyszeniu "Przez życie do życia" oraz wszyscy chętni.

Przedstawienie to było równocześnie podziękowaniem dla dzieci ze Sztumu za włączenie się w zbiórkę plastikowych nakrętek, która umożliwiły zakup wanny z hydromasażem do ośrodka w Uśnicach. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy