Nowy numer 39/2023 Archiwum

Elbląscy pijarzy w Hiszpanii

Uczniowie pijarskiego LO w Elblągu uczestniczyli w wymianie z uczniami z Hiszpanii.

W dniach 16-20 maja 2022 r. uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów w Elblągu wzięli udział w wymianie międzynarodowej w ramach europejskiego programu Erasmus+. - Gościła nas szkoła pijarska w Olot w Hiszpanii. Był to ostatni etap całego projektu, który obejmował wymianę nauczycieli i uczniów w ramach programu "Transformation through science" – wyjaśnia o. Rafał Roszer, dyrektor elbląskiej placówki.

Głównym celem projektu w odniesieniu do uczniów jest ich rozwój w zakresie umiejętności językowych oraz współpracy w międzynarodowych grupach rówieśniczych w przedmiotach przyrodniczych, eksperymentach laboratoryjnych i robotyce, podniesienie kompetencji osobistych, społecznych i organizacyjnych uczniów, w tym samodzielności, wiary we własne możliwości i przedsiębiorczości, w oparciu o pogłębioną świadomość dziedzictwa kulturowego Zjednoczonej Europy.

Projekt „Transformation through science” jest finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W programie uczestniczyły szkoły zakonu pijarów: Publiczne LO Zakonu Pijarów w Elblągu, Piarista Iskola w Kecskemét (Węgry) oraz Escuela Pía w Olot (Hiszpania, Katalonia).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast