Nowy numer 22/2023 Archiwum

Dajmy szansę Bogu

- Dajmy szansę Bogu, aby przez te spotkania coś w nas zmieniał - mówił Mieczysław Guzewicz w czasie XIV Forum Rodziny.

W elbląskiej parafii św. Brata Alberta, trwa właśnie XIV Forum Rodziny. Hasłem tegorocznych spotkań są słowa „Miłość piękna choć trudna”.

Prelekcje poprowadzi dr hab. Mieczysław Guzewicz, teolog, członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, a przede wszystkim, jak sam o sobie mówi, szczęśliwy od 41 lat w związku małżeńskim mąż i ojciec trojga dzieci.

- Chciałbym, abyśmy to forum potraktowali tak jak rekolekcje. Chciałbym, abyśmy trwali w świadomości, że Pan Bóg nas tu zaprasza nie po to, abyśmy przede wszystkim pochylali się nad treściami wykładów, ale po to, aby On mógł coś w nas robić - podkreślał prelegent. Jak podkreślał ideą każdych rekolekcji jest danie szansy Bogu, aby coś odmieniał we wnętrzu człowieka. - Dajmy i my mu szansę w tym forum - podkreślał.

Jednym z tematów tegorocznego forum były zaczerpnięte z Pisma Świętego słowa: „Ona ma być mu poddana, on ma ją kochać.” - To jest chyba najtrudniejszy tekst jaki znamy w odniesieniu do małżeństwa. Jest najważniejszy, ale i najtrudniejszy. Znamy ten tekst, ale boimy się go. Także wielu teologów boi się go. Szczególnie tego wyrażenia, że „ona ma być mu poddana”. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że to już naprawdę wysoki poziom tego czego Pan Bóg od nas wymaga. Ale my spróbujemy w czasie tych naszych trzech wieczorów nad tymi słowami Boga się pochylić - wskazywał.

Dziś drugi dzień prelekcji. Forum Rodziny zakończy się 8 czerwca.

Więcej na ten temat w Gościu Elbląskim na 19 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast