Katedra i herb diecezji elbląskiej na znaczku pocztowym

Znaczek pocztowy wydany został z okazji 30. rocznicy powstania diecezji elbląskiej.

W środę 22 czerwca w Kurii Diecezji Elbląskiej odbyła się prezentacja znaczka pocztowego zaprojektowanego i wydanego z okazji 30. rocznicy powstania diecezji elbląskiej. Przedstawione na nim zostały elbląska katedra i herb diecezji elbląskiej.   

Katedra i herb diecezji elbląskiej na znaczku pocztowym

Bp Jacek Jezierski podziękowanie za emisję okolicznościowego znaczka skierował do rządu i Poczty Polskiej. - Znaczek ma duże znaczenie promocyjne, przypominające, informujące o wydarzeniach historycznych, w tym przypadku dotyczy to diecezji w Elblągu - podkreślił bp Jezierski.  

Obecny min. Andrzej Śliwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, podkreślił, że znaczki pocztowe to małe dzieła sztuki. - Mam nadzieję, że ten znaczek, który ukazuje piękną, gotycką katedrę - wizytówkę Elbląga - się państwu spodoba - powiedział.  

Z kolei Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej S.A., zaznaczył, że znaczek pocztowy żyje znacznie dłużej niż nam się wydaje. Żyje na listach, w naszych klaserach i w sercach, bo w pewien sposób dotyczy nas osobiście. - Znaczek, który honoruje 30-lecie diecezji elbląskiej to nie tylko miniaturowy pomnik historii, ale też pokazanie całej Polsce, że tu powstała diecezja i to uczynił nasz wielki rodak św. Jan Paweł II - podkreślił W. Włodek.

Znaczek wydany został w ilości 5 mln sztuk. - To oznacza, że nie tylko w Polsce będzie znany, ale i na całym świecie - zapewnił W. Włodek. Dodał, że do Elbląga będą przyjeżdżać osoby, które otrzymają list z tym znaczkiem i stwierdzą, że muszą tu przyjechać i zobaczyć tę katedrę, bo jest ona przepiękna. Znaczki inspirują i zachęcają do poznania. - Taki jest między innymi cel znaczka pocztowego - zaznaczył Wiesław Włodek.

Katedra i herb diecezji elbląskiej na znaczku pocztowym

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..