Nowy numer 48/2023 Archiwum

Iławscy chórzyści wygrali we Włoszech

Chór Iława Gospel Singers okazał się najlepszy na festiwalu we Włoszech.

Chór Iława Gospel Singers, który na co dzień działa w swoim mieście przy parafii Objawienia Pańskiego, wywalczył zwycięstwo w Europejskim Festiwalu Gospel w Montegrotto Terme we Włoszech. Nasi śpiewacy mierzyli się z zespołami m.in. z Hiszpanii, Włoch czy nawet Ugandy.

Śpiewacy z Iławy mieli okazję śpiewać już podczas koncertu otwierającego festiwal, wzięli także udział w warsztatach prowadzonych przez czołowe postacie światowej sceny gospel. Swoje umiejętności wokalne mieli okazję szlifować w 200-osobowej grupie chórzystów z całego świata.

Festiwal zwieńczyła część konkursowa, w której najlepsi okazali się właśnie Iława Gospel Singers ex aequo z włoską grupą The Joy Gospel Singers.

IGS to kilkunastoosobowy zespół, który powstał w styczniu 2015 r. z inicjatywy Magdaleny i Michała Wróblewskich. Tworzą go amatorzy i profesjonaliści (chórzyści, soliści oraz instrumentaliści), których połączyła muzyczna pasja oraz chęć głoszenia Ewangelii, czyli Dobrej Nowiny o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.

Jak twierdzą, jako że idealną formą realizacji tych dwóch potrzeb jest właśnie muzyka gospel, na niej IGS oparł swój styl wykonawczy. Zespół pracuje w duchu ekumenizmu, współpracuje z przedstawicielami różnych wyznań chrześcijańskich. W czasie większych koncertów chórzystom i solistom może towarzyszyć zespół instrumentalny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy