Nowy numer 38/2022 Archiwum

W pięć dni do Matki

Ta wędrówka to doskonała alternatywa dla dłuższych wypraw.

Organizatory Żuławskiej Pielgrzymki Pieszej od Ujścia Wisły do Gietrzwałdu zapraszają do udziału w ósmej edycji tej wędrówki. Odbywać się ona będzie od 7 do 11 września i jak zwykle rozpocznie się Eucharystią w Mikoszewie.

Po pięciu dniach drogi pielgrzymi dotrą do sanktuarium Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej, aby wziąć udział w uroczystościach odpustowych. Aby dotrzeć do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, pielgrzymi pokonają ponad 132 km w ciągu pięciu dni. Z Mikoszewa przejdą na pierwszy nocleg do Kępek, następnie przez Pasłęk, Morąg i Rentyny dotrą do Gietrzwałdu. Organizatorzy niezmiennie podkreślają, że pielgrzymka żuławska powstała z myślą o tych osobach, które poznały radość pieszego pielgrzymowania, np. podczas wędrówek na Jasną Górę, a obecnie z różnorodnych powodów nie mogą sobie pozwolić na ponaddwutygodniową wyprawę.

Aby zapisać się na wędrówkę modlitewnym szlakiem poprzez urokliwe Żuławy i Wysoczyznę Elbląską oraz Warmię, należy zatelefonować do kierownika ks. Marka pod numer 733 972 988 lub wysłać e-mail: ryjewoparafia@- gmail.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy