Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to dzień odpustu parafialnego w Kończewicach.
- Świętujemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, uwielbiając Pana Boga wraz z Maryją za wielkie dzieła, które nam uczynił - mówił ks. Krzysztof Kaoka, proboszcz parafii Matki Bożej Wniebowzięcia w Kończewicach. Dodał, że głównym celem uroczystości odpustowej jest uzyskanie łaski odpustu. - Zachęcam do wyspowiadania się i przyjęcia Komunii św. - kontynuował.
Homilię w czasie Mszy św. wygłosił ks. Karol Józefowicz, proboszcz parafii Świętego Michała Archanioła w Miłoradzu. - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest także elementem przedostatniej tajemnicy Różańca. Jest tym momentem, w którym to Jezus Chrystus nie tylko wynosi swoją Matkę do chwały zbawionych w niebie, lecz w którym także jednocześnie nam daje tak jakby przedsmak - czy też raczej powiem inaczej - zapowiedź tego, co i nas czeka, tego co będzie także naszym udziałem. Oczywiście pod warunkiem, że będziemy dążyć do świętości w naszym życiu. Że będziemy chcieli ją nieustannie aktualizować w naszej codzienności - mówił.
Zaznaczył, że Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny jest świętem, w którym czcimy Maryję jako Matkę, bo Chrystus, Jej Syn, dał Ją nam za Matkę w testamencie z krzyża. Wierzymy głęboko, że będziemy w stanie dostrzegać Ją jako Królową nieba i ziemi, kiedy i my zaznamy szczęśliwości wiecznej.
- Drodzy bracia i siostry, my często szukamy jakiś takich nadzwyczajności w naszym życiu. W pewien sposób sądzimy, że to wszystko co niezwykłe - różnego rodzaju pielgrzymki, różnego rodzaju czyny, czy umartwienia - w pewien sposób tak bardzo nas uświęcą i przemienią, że tak naprawdę będzie to jedyna i najlepsza droga, a bardzo często zapominamy o tym, że to co zwykłe, to co dotyczy pokory, to co dotyczy wypełniania woli Bożej w tym naszym codziennym życiu często jest tym priorytetem, o którym powinniśmy pamiętać, bo przez te drobne gesty i czyny czynimy małe kroki, które dają nam możliwość dojścia do zabawienia - zaznaczył kapłan.
Po Eucharystii odbył się festyn parafialny. Były grochówka, pierogi, ciasta i wiele innych smakołyków. Zorganizowano również olimpiadę parafialną, czyli 10 konkurencji dla całych rodzin z nagrodami. Na najmłodszych uczestników festynu czekały dmuchańce, a starsi mogli wystartować w II Biegu o Puchar Proboszcza. Dochód z festynu przeznaczony zostanie na prace remontowe na plebanii.