Nowy numer 09/2024 Archiwum

Integracyjny przegląd piosenki religijnej przejdź do galerii

Uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej spotkali się w Górkach k. Kwidzyna, by zaśpiewać na chwałę Pana Boga.

W III Integracyjnym Przeglądzie Piosenki Religijnej Warsztatów Terapii Zajęciowej Górki 2022 udział wzięli podopieczni pięciu placówek. Przyjechali oni z Rumi, Kolnika, Lalkowych, Sycewic, Dzierzgonia. Nie zabrakło utalentowanych muzycznie przedstawicieli Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Misericordia - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Górkach.

- Tegoroczny przegląd, tak długo wyczekiwany z powodu ograniczeń związanych z pandemią, niech będzie duchową ucztą dla wszystkich słuchaczy i stanie się źródłem satysfakcji oraz aspiracji artystycznej dla występujących przed nami - powiedział Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej. Wyraził również pragnienie, by fundacja i warsztat stały się rozpoznawalnym ośrodkiem spotkań zespołów wokalnych.

Wszyscy występujący otrzymali pamiątkową statuetkę oraz nagrodę rzeczową. Natomiast grupa reprezentująca Warsztat Terapii Zajęciowej w Dzierzgoniu zwyciężyła w zmaganiach. Komisja konkursowa zasiadła w składzie: Barbara Lipińska-Postawa, ks. Janusz Kilian i Leszek Czubała.

- Nie spodziewałam się aż tylu wspaniałych duchowych przeżyć. Były wzruszenia i zachwyt, i rozbawienie. Byliście wspaniali - powiedziała Barbara Lipińska-Postawa, podsumowując występy.

Przegląd poprowadzili Wanda Masalska-Szymanek i ks. Zbigniew Gełdon. Gościem specjalnym była Magdalena Bukowska z Nowego Dworu Gdańskiego, która jest laureatką wielu festiwali muzycznych wojewódzkich i krajowych. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy