Nowy numer 09/2024 Archiwum

Boże Antki, czyli kto?

To oni są zaangażowani w organizację Czuwania Młodzieży Diecezji Elbląskiej w swojej parafii. A to tylko jedno z zadań, w które włączają się w ciągu roku.

W Zespole Szkół im. Ireny Kosmowskiej w Suszu działa grupa wolontariacka pod nazwą Boże Antki. Ich opiekunem jest ks. Radosław Kostecki, wikariusz parafii św. Antoniego Padewskiego w Suszu, katecheta.

Od października ubiegłego roku ich zaangażowanie w różne inicjatywy parafialne i miejskie zyskało szyld i bardziej sformalizowany charakter. Impulsem do utworzenia grupy było zeszłoroczne Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej, które odbyło się w parafii św. Antoniego. Wolontariusze byli odpowiedzialni za organizację spotkania i pomoc w czasie jego trwania. W tym roku tego zadania podjęli się po raz drugi, bo czuwania, które odbywają się regularnie w różnych miejscach diecezji, w Suszu zaplanowano na 14 października.

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania dla Bożych Antków. Już we wrześniu młodzi wolontariusze wspólnie ze swoim duszpasterzem pomagali m.in. w czasie Spartakiady, która odbyła się w Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu. Wzięli w niej udział podopieczni ze Środowiskowych Domów Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Domu Pomocy Społecznej w Suszu i Lubawie.

Główne zadanie na październik to wspomniane już Czuwania Młodzieży Diecezji Elbląskiej. O innych planach na najbliższe tygodnie jeszcze trudno mówić, choć z pewnością nudno nie będzie. - Działamy spontaniczne, kiedy jest taka potrzeba - zapewnia Oliwia. - Z inicjatywą wychodzi ksiądz, a my się w to włączamy - dopowiada Sebastian.

Więcej o Bożych Antkach w „Gościu Elbląskim” na niedzielę 16 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy