Nowy numer 07/2024 Archiwum

Dzień Papieski w parafii katedralnej w Elblągu

Zbiórkę prowadzili stypendyści Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" z diecezji elbląskiej.

W parafii św. Mikołaja w Elblągu kwesta na rzecz programu stypendialnego Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia" połączona była z kiermaszem słodkości. Zbiórkę prowadzili stypendyści z diecezji elbląskiej studiujący w Gdańsku.

Klaudia z parafii św. Urszuli w Lichnowach z fundacją związana jest od 5 lat, dzięki temu może studiować polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim. - Gdyby nie stypendium, nie byłoby to możliwe - mówi. Pieniądze ze stypendium przeznacza głównie na zakup książek i dojazdy na uczelnię.

Młodzi dzięki wsparciu finansowemu mogą kształcić się na wymarzonych kierunkach studiów, choć - jak mówią - to nie jedyna korzyść z bycia stypendystą fundacji. - Mogę także poznawać ludzi, którzy mają różne pasje, często są one podobne do moich. Mogę poznawać nasz kraj, być w różnych jego częściach. Na naszych obozach byłem już w Częstochowie i Gnieźnie. Był to czas umocnienia mojej wiary - mówi Wojtek z parafii Trójcy Przenajświętszej w Trumiejkach. Stypendystą jest od 2019 r. i obecnie studiuje na III roku elektrotechnikę na Politechnice Gdańskiej.

Tegoroczny XXII Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem "Blask Prawdy".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy