Nowy numer 38/2023 Archiwum

Włoscy piloci wspierają malborskich bezdomnych

Żołnierze włoskiego oddziału Task Force Air wspomogli malborskie Stowarzyszeniu FIDES, które opiekuje się bezdomnymi.

Włoscy piloci, którzy stacjonują w bazie lotnictwa w Malborku, pragnęli zostawić lokalnej społeczności jakąś trwałą pamiątkę swojego pobytu. Tak wpadli na pomysł wsparcia Stowarzyszenia Fides, które niesie pomoc osobom bezdomnym.

Po ponad dwóch miesiącach pobytu w Malborku, żołnierze włoskiego oddziału Task Force Air, oprócz codziennych zadań związanych z natowską misją Air Policing, zaangażowali się też społecznie, pomagając malborskiemu Stowarzyszeniu FIDES, które ogarnia opieką bezdomnych mężczyzn. Inicjatywa zaangażowania społecznego wypłynęła od przebywających w Malborku żołnierzy Włoskich Sił Powietrznych, a pomysł konkretnego miejsca dla realizacji tych pragnień podsunął ks. Arkadiusz Śnigier.

Dzięki rozmowom z wolontariuszami posługującymi w schronisku, udało się ustalić konkretny sposób, w jaki piloci z Italii mogą przyczynić się do poprawy sytuacji podopiecznych stowarzyszenia. Żołnierze włoscy w wolnych od służby wojskowej chwilach ofiarowali swoją pracę fizyczną, zebrali też w jednostce pieniądze, aby pomóc FIDESowi. Podczas uroczystego spotkania, zorganizowanego przez FIDES w swojej siedzibie, żołnierze włoscy wręczyli czek, który wspomoże prace remontowe, bardzo potrzebne przed nadchodzącą zimą.

Więcej w "Gościu Elbląskim" na 30 października.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast