Nowy numer 15/2024 Archiwum

Targi Pracy w Elblągu

W Elblągu odbywają się dziś Targi Pracy i Edukacji. To impreza z 16-letnią tradycją.

To jest miejsce dla tych, którzy poważnie myślą o swojej przyszłości. Bez względu na to czy wybierają dopiero szkołę średnią, wyższą, a może szukają pracodawcy, takie osoby pojawiły się dziś na Elbląskich Targach Pracy i Edukacji. Impreza, która odbywa się w Elblągu już od 2006 roku, gościła dziś w Hali Sportowo-Widowiskowej przy Alei Grunwaldzkiej 135.

Targi Pracy to inicjatywa o 16-letniej tradycji, od 7 lat wzbogacona o ofertę edukacyjną elbląskich szkół ponadpodstawowych. Jak podkreślają organizatorzy, są one wyjątkową okazją do spotkań pracodawców z osobami zainteresowanymi zatrudnieniem oraz instytucji edukacyjnych z młodzieżą i dorosłymi poszukującymi ofert  kształcenia. W bieżącym roku ich realizację włączono do przedsięwzięć Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery.

- Jeszcze nie wiem dokładnie co chciałabym robić w przyszłości, ale sądzę, że mogłoby to być coś związane z ekonomią. Dlatego interesuje mnie dziś stoisko elbląskiego ekonomika, ale zaglądam też do szkół, gdzie są klasy o takim profilu - mówi Daria.

W ramach targów była także możliwość zapoznania się z ofertą pracodawców i agencji zatrudnienia, organizacji pozarządowych, instytucji kierujących swoje działania do osób niepełnosprawnych oraz placówek wspierających przedsiębiorczość.

Wśród osób przeglądających oferty pracy w tym roku można było spotkać wiele pań z Ukrainy. W tym celu przygotowano także specjalny punkt informacyjno-konsultacyjny dla obywateli zza naszej wschodniej granicy, na którym obecny był tłumacz języka ukraińskiego, aby ułatwić komunikację.

W tym roku, także tradycyjnie, pomocy i porady udzielali pośrednicy pracy, doradcy zawodowi i specjaliści ds. programów, pełniący funkcję doradców klienta, z urzędów pracy z całego regionu. Organizatory przygotowali również szeroką gamę propozycji dla osób zainteresowanych służbą mundurową.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy