Nowy numer 38/2023 Archiwum

O aniołach w seminarium

W elbląskim Wyższym Seminarium Duchownym odbyło się spotkanie poświęcone aniołom.

Spotkanie pn. „Znaczenie aniołów w życiu chrześcijanina” odbyło się 20 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. Gośćmi specjalnymi spotkania byli przedstawiciele Dzieła Świętych Aniołów, o. Korbinian Brandmaier ze zgromadzenia Kanoników Regularnych od Krzyża Świętego oraz siostra Karolina.

- Mimo że jedną z pierwszych modlitw, które poznajemy, jest „Aniele Boży” to jednak z upływem lat ta wiara w naszego anioła stróża jakoś się ulatnia, albo przynajmniej staje się słaba lub pozorna. Więc ta wiara i wiedza nie rozwijają się i nie odpowiadają poziomowi dorosłego człowieka - zauważał o. Korbinian.

Przyczyn takiego stanu, jak wskazywał kapłan, jest dziś wiele. - W powszechnym rozumieniu istnieje przekonanie, że aniołowie są wyłącznie dla dzieci lub istnieją gdzieś w strefie bajek czy fantazji. Wynika to m.in. z tego jak aniołów przedstawia chociażby sztuka. Artyści malują „aniołki” jako śliczne bobaski. A nawet mówi się zazwyczaj właśnie o „aniołkach”, przez to prawdziwa wiedza i wiara o aniołach są zniekształcane - wyjaśniał.

- Ale właśnie nasze dzieło jest posłane przez Kościół, aby wiarę w świętych aniołów w ludzie Bożym niejako na nowo odświeżyć, umocnić i uczynić ją żywą i prawdziwą - podkreślał.

Całość artykułu w "Gościu Niedzielnym" na 6 listopada.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast