Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rekolekcje wspólnoty Genezaret

Rekolekcje Duszpasterstwa Akademickiego “Genezaret” odbyły się w klasztorze Franciszkanów.

“Być chrześcijaninem naprawdę” - takie hasło towarzyszyło rekolekcjom Duszpasterstwa Akademickiego “Genezaret”, które odbyły się w dniach 28-30 października w kadyńskim Klasztorze Braci Mniejszych Franciszkanów. Rekolekcje wygłosił duszpasterz i opiekun wspólnoty ks. Mateusz Turkowski, marianin.

- Istota wiary polega na zaufaniu. Kim jest dla Ciebie Pan Jezus? Czy masz z Nim taką relację, że możesz Mu się rzucić w ramiona. I czy wierzysz, kiedy Bóg mówi, że da ci życie i szczęście? - pytał młodych w jednej z konferencji ksiądz Mateusz. Rekolekcjonista poruszył w swoich konferencjach także tematy dotyczące dojrzałości chrześcijańskiej oraz praktycznego wymiaru chrześcijaństwa w życiu codziennym, czyli postu, modlitwy i jałmużny.

W owocnym przeżyciu rekolekcji pomogła skrutacja, czyli forma modlitwy z Pismem Świętym, a także dzielenia w grupach, adoracja czy też projekcja filmu “Ludzie Boga”.

- Konferencje na rekolekcjach przypomniały mi, że o dojrzałym chrześcijaństwie świadczy przede wszystkim nasza postawa - kierowanie się miłością we wszystkich drobnych rzeczach codzienności, tak, aby drugi człowiek widział w nas Jezusa i doświadczał przez nas Jego miłości  - mówi Agnieszka Dudycz.

Dalszy ciąg artykułu w Gościu Elbląskim na 13 listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast