Nowy numer 48/2023 Archiwum

XX Czuwanie Młodzieży

Jubileuszowe XX Czuwanie Młodzieży Diecezji Elbląskiej odbędzie się w Kwidzynie.

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Elbląskiej zaprasza na kolejne, tym razem jubileuszowe XX Czuwanie Młodzieży.

Kolejna edycja spotkania będzie również przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie. Na najbliższe czuwanie, które zostanie zorganizowane 18 listopada, duszpasterze i młodzież zapraszają do parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Kwidzynie.

Hasłem towarzyszącym spotkaniu będą słowa "Abyśmy wkroczyli w nowe życie" (Rz6,4). A gościem specjalnym spotkania będzie ks. Tomasz Koprianiuk z Siedlec, Dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.

„Wspólnie spojrzymy na to, co Ojciec Święty przekazał młodzieży w orędziu. Papież, odwołując się do nawrócenia św. Pawła, napisał: "Pan wybiera tego, kto wręcz go prześladuje, całkowicie wrogiego Jemu i Jego uczniom. Ale dla Boga nie ma osoby, która byłaby stracona. Za sprawą osobistego spotkania z Nim, zawsze jest możliwe rozpoczęcie na nowo. Żaden młody człowiek nie jest poza zasięgiem łaski i miłosierdzia Bożego. O żadnym nie można powiedzieć: jest zbyt daleko… jest zbyt późno… Iluż młodych z zapałem przeciwstawia się i robi na opak, ale w sercu noszą ukrytą potrzebę zaangażowania się, kochania ze wszystkich sił, identyfikowania się z pewną misją! Jezus w młodym Szawle widzi właśnie to" - napisali organizatorzy.

Czuwanie rozpoczyna się o godz. 20. Od 19:30 będzie trwała rejestracja przybyłych i rozśpiewanie. Następnie konferencje, grupy dzielenia, adoracja i spowiedź, poczęstunek i Eucharystia.

W czuwaniu będą mogły uczestniczyć wyłącznie zgłoszone osoby od 8. klasy szkoły podstawowej do 35. roku życia.

Zgłoszenia grup zorganizowanych trwają do 15 listopada pod adresem: duszpasterz.elblag@o2.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy