Promocja płyty chóru Cantate Domino

Odbędzie się ona w najbliższą niedzielę w kościołach św. Urszuli Ledóchowskiej i Miłosierdzia Bożego w Malborku.

„Cicha noc” to tytuł debiutanckiej płyty działającego przy parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Malborku chóru Cantate Domino. - Chór istnieje od grudnia 2015 roku, a płyta ta jest zwieńczeniem naszej dotychczasowej pracy - mówi Łukasz Rosiak, dyrygent, organista w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej.

Na krążku, którego premiera odbędzie się w niedzielę 18 grudnia, znalazło się 14 utworów - kolęd i pastorałek. 4 kolędy - „Anioł pasterzom mówił”, „Gdy śliczna Panna”, „Lulajże Jezuniu”, „Mizerna cicha” - chórzyści wykonują według opracowania dyrygenta.  

Nagranie powstało w listopadzie w kościele Najświętszej Maryi Panny na zamku krzyżackim w Malborku. Miejsce to wybrali ze względu na akustykę, a także dlatego, że najprawdopodobniej jest to jedyna przestrzeń w mieście, gdzie można odnaleźć ciszę. Nagranie kolęd w tym kościele - jak zaznaczają chórzyści - jest wartością dodaną płyty. Wszystkie utwory nagrali w czasie jednego spotkania. Do kościoła weszli o godzinie 15, a opuścili go przed północą. - Do kościoła weszliśmy popołudniu, kiedy turyści opuścili zamek. Było ciemno, a za murami padał pierwszy w tym roku śnieg. Tam jest niesamowita akustyka, śpiew w takim miejscu to bardzo przejmujące doświadczenie - opowiada Magdalena Fiturska, chórzystka.

Zwiastun debiutanckiej płyty chóru Cantate Domino.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..