Nowy numer 15/2024 Archiwum

Roraty u pijarów

Uczniowie szkoły pijarskiej gromadzą się na roratach codziennie.

Pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy ” młodzież i dzieci z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu spotykają się codziennie w czasie Adwentu na Mszach Świętych roratnich. Każdego poranka o godz. 7.10 gromadzą się w szkolnej auli, by w uczestniczyć w Eucharystii. Uczniom towarzyszą często także rodzice.

Pomocą w przeżyciu czasu Rorat są m.in. makiety bazyliki Świętego Piotra, które są sukcesywnie dekorowane przez dzieci adwentowo-świątecznymi akcentami, a ostatecznie zostaną zabrane do domów. - Chodzi o to, by ustawiona w centralnym miejscu wigilijnego stołu przypominała, że miłość i miłosierdzie świadczone innym ze względu na Jezusa Chrystusa to istota i fundament Kościoła - wyjaśnia o. Stanisław Płaszewski SP.

Każdego dnia Rorat dzieci otrzymują także jeden element do wieńca, który zawiera fragment słowa Bożego zaczerpniętego z czytań mszalnych danego dnia oraz adwentowe zadanie dnia. - Wierzymy, że takie zadania pomagają każdemu dziecku lepiej poznać, a także pokochać Kościół - dodaje o. Płaszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy