Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Śpiew z mocą

To spełnienie ich marzeń, ale także efekt wspólnego przeżywania muzyki.

Wraz z początkiem nowego roku ukazała się płyta chóru Soli Deo pt. „Objawienia moc”. Jest to 13 utworów o tematyce religijnej napisanych przez Przemysława Budysia. Są one inspirowane m.in. psalmami i życiem świętych. Jak mówią członkowie chóru, który składa się z miłośników muzyki m.in. z Tczewa, Kwidzyna, Kończewic czy Sadlinek, ta płyta jest spełnieniem ich marzeń. To także efekt ich wspólnego przeżywania muzyki.

Tytułowy utwór można było usłyszeć już wcześniej na kanale YouTube. Chórzyści nagrywali go w warunkach pandemicznych. – Każdy z nas nagrywał swoją część indywidualnie, potem zostało to połączone i w efekcie powstał teledysk. Mamy do niego duży sentyment – wyjaśnia P. Budyś.

Jak opowiadają chórzyści, to właśnie czas pandemii zaowocował powstaniem większości z utworów. – To był moment, kiedy uznaliśmy, że chcemy, żeby z naszej pracy powstało coś nie tylko dla nas, ale coś, co będzie utrwalone i czym będziemy mogli się dzielić. To właśnie wtedy zapadła decyzja, że chcemy nagrać płytę – mówi kompozytor.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy