Nowy numer 15/2024 Archiwum

Prabuty. Zdewastowano cmentarz

Do dewastacji cmentarza w Prabutach doszło w noc sylwestrową.

Niemal 30 nagrobków zostało zdewastowanych w trakcie nocy sylwestrowej na cmentarzu w Prabutach.

Jak informują miejscowe służby w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia doszło do wtargnięcia na cmentarz komunalny i dewastacji licznych grobów. Policja szuka sprawcy lub sprawców.

Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie poinformowała, iż w niedzielę rano funkcjonariusze odebrali zgłoszenie, że na cmentarzu w Prabutach doszło do uszkodzenia 27 nagrobków. Były one przewrócone i połamane. - Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonywali oględziny. Policyjny technik zabezpieczał ślady oraz sporządzał dokumentację fotograficzną – poinformowała asp. Anna Filar, oficer prasowy KPP Kwidzyn. Jednocześnie zapewniała, że to nie koniec prowadzonych przez funkcjonariuszy działań.

Jak głosi komunikat komendy, policjanci różnych pionów m.in. patrolowcy, dzielnicowi oraz kryminalni pracują nad ustaleniem świadków tego zdarzenia, sprawdzają okoliczne miejsca pod kątem zabezpieczenia monitoringu oraz docierają do osób, które poniosły straty w wyniku zdarzenia. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia i sprawdzają wszystkie zdobyte informacje, aby jak najszybciej zatrzymać sprawców.

Prabuty. Zdewastowano cmentarz   Policja poszukuje sprawców tego aktu wandalizmu. arch. Andrzej Słowiński

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy